YAŞ YÖNETİMİ

Yaş Yönetimi

Yaş Yönetimi Nedir?

Hücrelerinizin sağlığı üzerinden sizi sağlıklı, enerjik, zinde hale getirmeye, yaşınızı hissettirmeden hayatı ve olumsuz çevre koşullarını rahatça göğüslemenizi sağlamaktır.

Senelerin getirdiği izleri görüyor ve hissediyor musunuz?

Yirmili yaşların sonundan başlayan hormonal ve metabolik değişiklikler hayatımızı ve sağlığımızı derinden etkiler. Bu değişiklikler yaşlanmanın hızını da etkilemektedir.

Hormonal optimizasyonu ve Metabolizmada denge

Yemek, egzersiz, düşük stresli yaşam ideal ölçüde olsa da yaşla birlikte bizi yöneten hormonlarınızda yine de bir düşüş olacaktır. Çünkü ya hormon üreten hücreleriniz ölüyordur ya da hormona çeviren enzimleriniz daha etkisiz çalışıyordur. Bütüncül yaklaşımla metabolizma dengesi sağlanmalı.

Hücre sağlığını hedefleme

Vücudun en küçük birimi hücrelerin sağlığı, bütüncül yaklaşımla tüm vücudunda sağlıklı olması anlamına gelir. Hücrenin enerji deposu mitokondrilerin sağlığı hücrelerin diğer organellerinin de verimli çalışması demektir. Mitokondri de serbest oksijen radikallerinin oluşumu azaltılırken, antioksidanlarında vücuda yeteri kadar alınması gerekiyor.

Yaş Yönetimi
Yaş Yönetimi

Beslenme ve destek tedaviler

Vücuttaki tüm hücrelerin yapı taşları besinler sayesinde oluşur. Hormon üretiminin ve vücuttaki etkisinin optimal olabilmesi ancak belirgin gıdaları yiyerek olur. Eksiklikleri destek tedavilerle sağlamak gerekir. Unutmayın ki hastalıklar genelde eksikliklerin üzerine oturur.

Toksinlerden arınma (Detoks)

Endüstrinin getirdiği çevre kirliliği hava, su, yiyecekler, ışık ve ışınlarla bizi etkilemekte ve gittikçe daha çok zehirlenmekteyiz. Vücudun savunma sistemleri güçlenmeli aynı zamanda da bu toksinlerden de arınmayı sağlamalı.

Kontrollü, düzgün bir forma sahip olma

Belirgin egzersiz önerileri hormon üretiminde, hormonlarının yağları yakmasında, yağsız kas kütlelerini sağlamada ve dejenerasyonun korunmasında optimizasyon sağlayabilir.

Yaşam tarzının düzenlenmesi

Stres ve uyku gibi faktörler hormonların düzeyi hakkında anahtar role sahiptirler. Az uyku ve kronik stres (fiziksel ve zihinsel) yağ depolamayı arttırır, hastalık oluşturan hormonları da (insülin ve kortizol) arttırır.

Yaş Yönetimi